
Strokovni model dela

Model temelji na znanstvenih izsledkih, da nas odnosi, čustvene vsebine in izkušnje, ki jih doživimo v zgodnjih letih življenja, močno oblikujejo. Ta zgodnja doživetja so temeljna pri oblikovanju psihične strukture. Gre za psiho-organski model, utemeljen na dejstvu, da se vzorci odnosov, občutkov ter obojega skupaj iz zgodnjega otroštva ponavljajo, predvsem, če so boleči in travmatični in to se pretežno dogaja na nezavedni ravni.
Izhajamo iz dejstva, da je človek bitje odnosov, ki ga temeljno zaznamujejo. Zato se pri delu poslužujemo terapevtske obravnave družin, parov in posameznikov, ki živijo stisko, ki izvira iz odnosov. Na posameznika gledamo celostno v vsem spektru odnosov, ki jih živi.
Strokovni model združuje in upošteva spoznanja in prednosti terapevtskih znanj interpersonalne analize, objekt-relacijske teorije in psihologije jaza, s spoznanji sistemske teorije, sodobnimi nevrološkimi spoznanji ter teorije navezanosti. Terapije izvajamo po modelu relacijske družinske terapije, ki ga je v Sloveniji razvil dddr. Christian Gostečnik in je v letu 2010 s strani mednarodne komisije prejel priznanje za inovativnost (JAPTI).
